Rynek e-booków w Polsce

Rynek książek w naszym kraju jest dość „konserwatywny”. Poziom czytelnictwa w Polsce jest niski, podobnie jak sprzedaż książek. Jak na razie e-booki kupuje u nas nieco ponad 10% osób sięgających po książki czyli ok. 1% Polaków. Ale na świecie książki elektroniczne są już bardzo popularne i wciąż wzrasta ilość ich entuzjastów. Nie można jednak powiedzieć, że brak jest w kraju nad Wisłą e-booków, pojawiły się nawet wydawnictwa specjalizujące się w ich publikowaniu, a w internecie można znaleźć bezpłatne fragmenty książek elektronicznych. Dzięki temu możemy się przekonać czy ich zawartość odpowiada naszym potrzebom i czy chcemy kupić e-ksiażkę.

Jakie e-booki są wydawane w naszym kraju? Przede wszystkim publikacje specjalistyczne, poświęcone wąskiej wiedzy (np. prawie), dotyczące jakiegoś hobby (np. motoryzacji) oraz poradniki (o tematyce psychologicznej i biznesowej). Zdarza się również, że wydawnictwa e-booków oferują możliwość publikacji e-książki za określoną opłatą. W ten sposób twórcy mogą własnym sumptem wydać swoje utwory, płacąc mniej niż za publikację tradycyjnej książki. Czasem wydawnictwo oferuje jedną książkę w dwóch wersjach: tradycyjnej (droższej) i elektronicznej (tańszej). E-booki coraz częściej pełnią funkcję publikacji kieszonkowych.

Czytanie książki z ekranu komputera jest niewygodne i może męczyć oczy. Trudno też zabierać wszędzie ze sobą komputer stacjonarny, a ciężar laptopa też może być zbyt duży. Wychodząc naprzeciw potrzebom osób korzystających z najnowszych technologii opracowano e-czytniki, które poprawiają komfort związany z czytaniem, i które można wszędzie ze sobą nosić ze względu na ich niedużą wielkość i wagę. E-czytniki są również dostępne w Polsce, ale musi zapewne minąć trochę czasu by rodzime mole książkowe się do nich przekonały.

Jeśli jesteś zainteresowany utworzeniem swojej książki elektronicznej, polecamy skład: http://www.grafpa.pl/tworzenie-ebookow-sklad-ebookow/