Skład tekstu jest pracą czasochłonną, dlatego tak wiele osób potrzebuję ją zlecić. Można by myśleć, że najtrudniejszą częścią publikacji książki czy innego materiału jest sama treść, ale jednak jej późniejsze poskładanie oraz wcześniejsze formatowanie treści jest bardzo ważnym etapem w publikacji. Każdego roku drukarnie pracują codziennie drukując setki nowych książek, artykułów, raportów, gazet i innego rodzaju treści.

Jakie publikacje są najczęściej drukowane?

Mamy do wyboru różnego rodzaju formaty tekstów, które również musimy ustalić, aby wiedzieć ile mniej więcej będziemy musieli zapłacić za druki książek e-booków, gazet czy innych publikacji. Od samej wielkości formatu będzie zależała także cena wpływające na wszystkie koszty, więc jeżeli chcemy opublikować książkę, która ma być z takim małym standardowym rozmiarze, to zapłacimy mniej niż gdy chcemy opublikować dużą gazetę.

Ile zapłacimy za skład i łamanie książki w Krakowie?

Najpowszechniejszą formą rozliczenia się za skład i łamanie książki jest liczba znaków. Wynosi ona około 40000 znaków i taką usługę możemy już zamówić w cenie 40 zł.

Jeżeli chcemy dodatkowo jeszcze wprowadzić korekty ze zdjęciami, to cena wyniesie cię zaledwie 10 zł więcej.

Dodatkowe 10 zł będzie trzeba zapłacić, jeżeli korekta będzie dotyczyć nie tylko treści i zdjęć, ale także, gdy będzie trzeba poprawiać tabelę, wykresy czy też inne różne schematy.

Jeżeli nie mamy sami możliwości stworzenia sobie okładki do naszego projektu to również możemy zlecić jej zaprojektowanie i wyniesie nas to około 90 zł.

Dokładny cennik za skład tekstu możesz sprawdzić na stronie www

Czy warto samemu składać tekst?

Zawsze możemy samodzielnie próbować poskładać tekst, ale musimy wiedzieć, że na początek musimy nauczyć się formatowania i obsługi zaawansowanych programów, a dopiero później sformatować tekst według własnych wskazówek. Dlatego, jeżeli potrzebujemy tekstu, który już musi trafić do publikacji, to warto zlecić tę czynność doświadczonym specjalistą w składaniu tekstów.

Składając teksty musimy pamiętać o tym, aby wszystko ładnie sformatować, podkreślić i pogrubić najważniejsze słowa, zrobić odpowiednie równania, pamiętać o przypisach i odpowiednim wstawieniu zdjęć, ale zanim do tego przejdziemy, musimy na samym początku wybrać odpowiedni format, w którym będziemy układać cały tekst do publikacji. Wiele osób chcę sobie zaoszczędzić problemów wynikających z łamaniem i składaniem tekstów, dlatego szybciej i taniej jest to po prostu zlecić.