Skład książek – test firmy

Postanowiliśmy uruchomić cykliczne testy ofert poszczególnych firm zajmujących się składem i łamaniem tekstu, a w szczególności składem książek. Będziemy sprawdzać kompetencje firm, oraz próbki ich prac czyli jakość DTP przygotowywanych materiałów. Nie bez znaczenia będzie również cena wykonywanych usług dla składu tekstu. Jako pierwsza na „warsztat” idzie znana agencja zajmująca się m.in. składem książek

Zaczynamy od wizyty na stronie internetowej agencji i od razu miłe zaskoczenie, bardzo ciekawa szata graficzna oraz bogata zawartość opisowa poszczególnych podstron.  Uzbrojeni w tą wiedzę dzwonimy na wskazany na stronie internetowej numer kontaktowy. Podczas miłej i konkretnej rozmowy, dowiadujemy się w skrócie na czym polega skład książek i skąd się wzięła cena :). Podając się za całkowicie zielonych w temacie, potwierdzamy niniejszym rzetelność i profesjonalizm osoby, z którą rozmawialiśmy. Uzyskaliśmy precyzyjne odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas wątpliwości dotyczące procedury składu książki, oraz garść porad związanych z kolejnymi etapami publikacji.

Poza ustaleniem ceny oraz ogólnymi warunkami współpracy, dostaliśmy również informację o jej poszczególnych etapach oraz terminach realizacji. Dodatkowo zostaliśmy poinformowani o możliwości wykonania prac dodatkowych związanych z naszą książką, takich jak projektowanie graficzne okładki oraz ewentualnych dodatkowych elementów graficznych do książki.

Podsumowując, całość rozmowy sprawiała wrażenie bardzo profesjonalnej. Nie udało nam się w żaden sposób „zagiąć” rozmówcy. Uzyskaliśmy komplet niezbędnych informacji, a także trochę szczegółów warsztatu, czyli skład i łamanie tekstu od kuchni. Najważniejsze, że zakontraktowaliśmy pracę i w wyznaczonym terminie otrzymaliśmy próbkę realizacji. To co dostaliśmy, przerosło nasze oczekiwania. Profesjonalny skład tekstu, wyjątkowo przemyślany oraz czysty. Z całą pewnością jest to bardzo wysoki poziom świadczonych usług DTP. Otrzymaliśmy komplet złożonych i złamanych tekstów, pliki źródłowe realizacji o które poprosiliśmy w celu głębszej analizy przeprowadzonej pracy. Wszystkie elementy stanowią zwartą całość i najlepiej świadczą o autorach oraz ich profesjonalizmie.

Niniejszym, z czystym sumieniem wystawiamy zatem ocenę 5/5 agencji i polecamy ją wszystkim chcącym bardzo dobrze przygotować publikacje do druku. Skład książek to zajęcie wymagające sporo wysiłku, dużej wiedzy i precyzji, a wszystko to znaleźliśmy w przygotowanej próbce, którą otrzymaliśmy od agencji. Tak trzymać!