Moda na czytanie w Polsce przeżywa swoją drugą młodość. Nie trzeba tego jakoś specjalnie udowadniać – wystarczy wsiąść do autobusu i zobaczyć zarówno młode, jak i starsze osoby czytające różne pozycje. Książek czyta się dużo i ciągle wychodzą nowe pozycje. Zaczyna pojawiać się problem jak z tym wszystkim nadążyć. Dodatkowo wiele osób ma problem z tym jak to wszystko zamknąć w rozsądnych ramach finansowych. Ceny książek nie należą przecież do najniższych, a zapalonemu czytelnikowi ciężko będzie odmówić sobie kolejnej książki.

Dobrym wyjściem z takiej sytuacji będą skupy książek używanych. To miejsce, które może zaciekawić wielu ludzi. Przede wszystkim powinni wybrać się tam ci, którzy mają w mieszkaniu sporo starych książek, które tylko zabierają powierzchnię. Jeżeli komuś nie żal rozstać się ze starymi tomami, bez sensu jest trzymać je w domu. Można nie tylko na tym zarobić, ale także sprawić, by ktoś, kto faktycznie jest nimi zainteresowany mógł je kupić w rozsądniejszej cenie.

Skup starych książekTa grupa zainteresowanych powinna bardzo cenić sobie skupy używanych książek. Pierwszą zaletą jest to, że książki są tańsze. Przedstawiają dokładnie taką samą wartość, jak ich nowsze odpowiedniki, zatem nie ma powodów, by nie wybierać właśnie ich. Częstokroć w skupach książek używanych można znaleźć też pozycje, które nie są już drukowane. Ich wartość może być paradoksalnie niska. Co więcej – nie ma też obaw, że kupi się zniszczoną książkę, po zawyżonej cenie. Najczęściej te najbardziej zniszczone kosztują bardzo mało. Jeżeli komuś nie zależy na jakości, lub po prostu samodzielnie chce skleić książkę będzie to zdecydowanie najlepsze rozwiązanie. Opcjonalną zaletą jest też to, że książki starsze mają swój własny, niepowtarzalny charakter. Istnieje spora grupa ludzi, którym będzie to szczególnie odpowiadać.

Skupy książek używanych nie są najczęściej wymienianym sposobem na zaoszczędzenie na książkach. To duży błąd, a to, jakie książki można tam spotkać wiedzą w zasadzie tylko ci, którzy regularnie odwiedzają te miejsca.

Dowiedz się Więcej

Zapisz